top of page

Yhdistyksen vuosikokous järjestetään etäkokouksena

Koronaviruksen laajan leviämisen ja valtakunnallisten ohjeistusten mukaisesti Suomen MS-hoitajat ry:n hallitus on päättänyt, että yhdistyksen vuosikokousta ei pidetä kasvokkain Helsingissä lauantaina 21.3. Kokous järjestetään etäkokouksena 21.3. klo 13.00 Teams-verkko-ohjelman välityksellä.

Hallituksen ulkopuoliset kokoukseen halukkaat jäsenet pääsevät osallistumaan vuosikokoukseen ilmoittautumalla puheenjohtaja Minna Salakarille torstaihin 19.3. mennessä sähköpostitse minna.salakari@ms-hoitajat.fi. Osallistujille toimitetaan Teams-kokouskutsu.

Vuosikokouksen materiaali toimitetaan kaikille kokoukseen osallistuville sähköisesti ennen kokouksen alkua.

Lisätietoa poikkeusjärjestelyistä antaa Suomen MS-hoitajat ry:n puheenjohtaja Minna Salakari.

bottom of page