Yhdistyksen vuosikokous järjestetään etäkokouksena

12.3.2020

 

 

Koronaviruksen laajan leviämisen ja valtakunnallisten ohjeistusten mukaisesti Suomen MS-hoitajat ry:n hallitus on päättänyt, että yhdistyksen vuosikokousta ei pidetä kasvokkain Helsingissä lauantaina 21.3. Kokous järjestetään etäkokouksena 21.3. klo 13.00 Teams-verkko-ohjelman välityksellä. 

 

Hallituksen ulkopuoliset kokoukseen halukkaat jäsenet pääsevät osallistumaan vuosikokoukseen ilmoittautumalla puheenjohtaja Minna Salakarille torstaihin 19.3. mennessä sähköpostitse minna.salakari@ms-hoitajat.fi. Osallistujille toimitetaan Teams-kokouskutsu. 

 

Vuosikokouksen materiaali toimitetaan kaikille kokoukseen osallistuville sähköisesti ennen kokouksen alkua. 

 

Lisätietoa poikkeusjärjestelyistä antaa Suomen MS-hoitajat ry:n puheenjohtaja Minna Salakari. 

Please reload

  • MS-hoitajat Facebookissa
  • MS-hoitajat Instagramissa

© 2019 Suomen MS-hoitajat ry