Vuosi 2019 täyttyy koulutuksista

3.12.2018

Vuoden 2019 koulutuskalenteri on päivitetty. Vuoden aikana järjestetään yhteensä neljä (4) ammattilaisille suunnattua koulutustilaisuutta, lisäksi marraskuussa pidetään valtakunnallinen syysopintopäivä ja Pre-symposium.

 

Koulutuksissa on huomioitu neurologisen hoitotyön ammattilaisten toiveet ja tarpeet täydennyskoulutukselle. Yhdistyksen yhteistyötahojen koulutukset ovat maksuttomia, ja koulutusohjelmat sekä ilmoittautumisohjeet löytyvät verkkosivuiltamme. Viethän koulutustietoa eteenpäin työyhteisössäsi! Löydät ensi vuoden koulutukset koottuna täältä.

 

Mikäli sinulla on kysyttävää koulutuksiin liittyen tai toivot yhdistyksen järjestävän räätälöidyn koulutuksen esimerkiksi työpaikallasi, olethan yhteydessä:

minna.salakari@ms-hoitajat.fi

 

Please reload

  • MS-hoitajat Facebookissa
  • MS-hoitajat Instagramissa

© 2019 Suomen MS-hoitajat ry